Celkom ma zaujala aj potešila správa, že JOJ Plus sa zmení. Bude vraj vysielať pre mladších. Má sa stať nezávislejšou od materskej TV JOJ a renovovať sa má aj dizajn, logo a názov. Sám som zvedavý, či tieto zmeny budú smerovať k pozitívnemu vnímaniu tejto televízie.
Pôvodne začala vysielať JOJ Plus ako televízia pre starších divákov od 40+. Prečo takýto radikálny krok a zmena smeru? Ako avizovala televízia zmeny budú, ako je už zvykom, postupné. V upútavkách už ale nebude znieť spomínané JOJ Plus, ale už sa bude volať modernejšie, štýlovejšie Pluska. Logo zatiaľ ostane, ale dočkať zmeny by sa malo čoskoro. Aj keď ako originálny názov mi to nepríde. Pretože vo svete je už toľko plusových kanálov. Mne by sa viac páčilo Husté TV, ale keď títo jojkári to majú akosi hore nohami.
„Pribudne niekoľko nových džinglov a postupne sa bude meniť aj grafika. Výraznejšie programové a vizuálne zmeny prídu o niekoľko mesiacov.“ Hovorí hovorca televízie Jozef Gogola
Všetko by to mal začať známy kultový seriál Simpsonovci, nasadený od tretej série. Ostatné seriály sa majú presunúť z hlavnej JOJky. Spomenuté boli napríklad Kriminálka C.S.I či Dexter. Bohužiaľ, čo sa týka mňa, týmito americkými plytkými kriminálkami si ma nezískajú. Je ich toľko, že keď niekedy prepínam, tak nevidím nič, iba samých detektívov, nadmieru inteligentných doktorov a policajtov. Túto tému aj s doktorom Ľudským alias Houseom rozoberiem v úplne inom článku. Vráťme sa späť k novej Pluske.
Čím sa inšpirovala JOJ? No predsa českou Primou a jej sestrou s názvom Prima COOL. Ak bude Pluska aspoň trochu podobná tejto COOLke, tak sa moja malá dušička zaradostí, pretože podľa môjho názoru Česi s Primou COOL odviedli dobrú prácu. Zaujímavé seriály podobné tým (miestami aj rovnaké, ale prečo nie…) na Discovery, sú už sústom pre náročného mladého diváka.
Problém však môže byť v rozpočte, kedže Prima COOL ho má vyšší asi o 300% ako Pluska. S doterajším vývojom mladučkej JOJky (vysiela od roku 2008) je riaditeľ televízie veľmi spokojný. Viac však do nej investovať nechcú, pokým nebude naplno rozbehnutá kampaň DVB-T na Slovensku. Cieľ si stanovili na 5% sledovanosti počas nasledujúcich 2 rokov. V súčasnosti je to 3 až 4 %.
zdroj: Týždenník o ekonomike a podnikaní TREND 3. marec. 2011